تبلیغات
خانه پاورپوینت
پایگاه قرانی جوان و ارامش - جوان و بحران هویت

 
حدیث روز

پایگاه اینترنتی جوان و ارامش-جوان و بحران هویت

یکی از پدید هایی که از سال های پایان نوجوان اغاز شده و می تواند در سال های جوانی نیز ادامه یابد،بحران هویت است.طرح پرسش هایی مانند:من کیستم؟ به کجا تعلق دارم؟ یه کجا می روم و نظیر انها،مظهر هویت یابی نوجوان است.

نوجوان که در گذشته ای نه چندان دور، فاقد تحلیل و قدرت استدلال بود،اینک می خواهد از راز و رمز امور اگاه شود؛ از این رو یکی از مسائل مهم در شکل گیری شخیصیت وی ،مسئله کشف خود و هویت خویش است.او که در طول دوران کودکی ،مسائلش به دست پدر ومادر حل و فصل شده است،در نوجوانی ،با این که تجربه لازم را ندارد،باید خود درباره انها تصمیم بگیرد . اگر با راهنمایی والدین و مربیانش بتواند بر مشکلات دوران بلوغ فائق اید،به تدریج خواهد توانست از دوره سردرگمی و گم گشتگی خارج شود و شخصیت و هویت خود را ثبات برساند.درغیر این صورت ،خود را در گرداب بزرگی خواهد یافت که چه بسا نتواند از ان رهایی یابد.هرچند اریکسون ، روان شناس معروف ، یاداور می شود که برای هر فردی امکان دارد بحران هویت روی دهد و منحصر به دوره نوجوانی یا جوانی نیست.

توجه اثار و نتالیج ناگوار فقدان هویت فما را بران میی دارد که بحث هویت را با دقت دنبال و راه کارهای نیل به ان را مطالعه کنیم. 

 

طبقه بندی: ارشاد جوانان، 
برچسب ها: جوان، جوان و بحران هویت، بحران هویت، هویت جوان، مشکللات، مشکلات،  
نوشته شده در تاریخ 1392/08/16 توسط رضا ک
تمامی حقوق مطالب برای پایگاه قرانی جوان و ارامش محفوظ می باشد